POMEMBNO NAVODILO – KORONAVIRUS

Spoštovani občani,

Prvi primer potrjene okužbe s koronavirusom je pokazal, kako pacienti resnično ne smemo ravnati v primeru suma na okužbo. Zato še enkrat podajamo opis potrebnega ravnanja:

V PRIMERU , DA ste bili v zadnjih 27 dneh v tujini, kjer je bil potrjen korona virus (COVID-19), ali ocenjujete, da ste bili v neposrednem stiku z okuženim in imate sledeče simptome:

povišana temperatura nad 38°C

IN

mišične bolečine, kašelj, izcedek iz nosu in/ali težko dihanje

NE PRIHAJAJTE V ZDRAVSTVENI DOM !!!

ampak

pokličite svojega izbranega zdravnika,

v primeru življenjske ogroženosti pa se obrnite na številko 112

Zdravstveno osebje vam bo potem dalo nadaljnja navodila.

Vse ostale, ki nimate izpolnjenih zgornjih pogojev in potrebujete storitve v Zdravstvenem domu pa prosimo, da

pridete ob naročeni uri, ali največ 10 minut prej. Tako boste zmanjšali tveganje zase in za ostale obiskovalce ZD.

Prosimo, da tudi v laboratorij ne pridete vsi takoj zjutraj, ampak se nekoliko razporedite do 9. ure.

Hvala vam, ker upoštevate priporočila.

V petek, 6.3.2020 ob 14.00 še nimamo potrjene okužbe na našem področju in naj tako tudi ostane.

Zdravstveni dom Vrhnika