KORONAVIRUS – PSIHOSOCIALNA POMOČ V ZD VRHNIKA

Trenutno se soočamo z negotovo in stresno situacijo glede COVID-19, obenem pa smo priča številnim spremembam našega vsakdana. Zdravje kot ena najpomembnejših človeških vrednot je v teh dneh v ospredju. Žal se v aktualnih medijskih novicah poroča predvsem o telesnem blagostanju, pri čemer pozabljamo na duševno zdravje. Omenjena negotovost lahko prinese strah, nelagodje, tesnobo, morebiti poglobi občutja nemoči, žalosti, sramu in krivde.

V namen lajšanja duševnih tegob v trenutnih razmerah vam v Zdravstvenem domu Vrhnika nudimo telefonsko psihosocialno pomoč in razbremenitvene razgovore VSAK DELAVNIK od 8:00 do 16:00.

Pokličete nas lahko na 031/338-426 ali pa nam pišete na sanja.sever@zd-vrhnika.si

Omenjena telefonska linija ni namenjena podajanju zdravstveno – medicinskih nasvetov.

Vladni urad za komuniciranje je v sodelovanju z ministrstvoma za zdravje in javno upravo, Nacionalnim inštitutom za javno zdravje in infekcijsko kliniko UKC Ljubljana vzpostavil klicni center za posredovanje zanesljivih informacij o novem koronavirusu. Prebivalci lahko informacije dobijo na brezplačni telefonski številki 080 14 04 med 8. in 20. uro.