16.04.2021

Razpored množičnega testiranja s HAGT od 19.4. – 23.4.2021,  lokacija: Cankarjev dom Vrhnika, Tržaška cesta 25 (mala dvorana):

– ponedeljek, 19.4.: 10.00 – 12.00
– torek, 20.4.: 07.00 – 12.00
– sreda, 21.4.: 07.00 – 12.00
– četrtek, 22.4.: 07.00 – 12.00
– petek, 23.4.: 07.00 – 12.00

Testiranje s hitrimi antigenskimi testi (HAGT) je namenjeno tistim, ki ste zdravi, brez znakov akutne okužbe dihal ali prebavil. V primeru bolezenskih znakov pokličite ambulanto svojega izbranega ali dežurnega zdravnika.

Na testiranje se ni potrebno posebej naročiti. S seboj morate imeti osebni dokument in kartico zdravstvenega zavarovanja, za potrebe obveščanja o rezultatu testa pa bomo potrebovali tudi številko vašega mobilnega telefona.

Pri čakanju na odvzem brisa ves čas vzdržujte medosebno razdaljo vsaj 2 metra in nosite masko. O rezultatu testiranja boste obveščeni še isti dan z SMS.
Če bo test pozitiven, se nemudoma izolirajte in obvestite svojega izbranega zdravnika.

02.04.2021

V skladu z novo Nacionalno strategija cepljenja proti Covid-19 vas naprošamo, da vsi, ki še niste oddali prijave, in ste starejši od 18 let,  in je vaš osebni izbrani zdravnik v ZD Vrhnika, vas pozivamo, da se lahko prijavite preko :

• elektronskega naslova: cepljenje.covid@zd-vrhnika.si
  • telefonsko številko: 01 810 66 16 (vsak ponedeljek od 9.00 do 14.00)
  • izpolnite obrazec na recepciji zdravstvenega doma.

Za tiste osebe, ki imate izbranega osebnega zdravnika koncesionarja, vas naprošamo, da se prijavite pri njih. Koncesionarji nam tedensko pošiljajo prijave za cepljenje.

Za prijavo potrebujemo naslednje podatke:
– priimek in ime,
– datum rojstva,
– številko mobilnega telefona,
– izbrani osebni zdravnik.

Več informacij o izvedbi cepljenja proti COVID-19 v ZD Vrhnika si lahko preberete tule: https://zd-vrhnika.si/wp-content/uploads/2021/04/obvestilo-cepljenje-covid-spletna-stran-1.4.2021.pdf

26.03.2021

V Slovenijo že prihaja prvo izmed cepiv proti Covidu-19 in ko ga bomo prejeli tudi v našem zdravstvenem domu, bomo pričeli s cepljenjem. Vabimo vas, da se v čim večjem številu prijavite zanj.

Cepivo, ki so ga odobrile vse velike svetovne nadzorne organizacije, je preizkušeno in varno. Z njim na mesto cepljenja (navadno v ramensko mišico) vnesemo “navodilo” tamkajšnjim celicam, naj izdelajo nekaj beljakovine, po kateri je mogoče prepoznati virus. Navodilo hitro razpade, še prej pa celice izdelajo dovolj beljakovine, da se jo imunski sistem nauči prepoznavati. Ko kasneje v telo vdre virus, ga imunski sistem takoj prepozna in uniči.
Neželeni učinki cepiva so v veliki večini primerov blagi. Kljub temu proizvajalec trenutno odsvetuje cepljenje, če ste kdaj doživeli hudo alergično reakcijo (tako, da so vas morali odpeljati v bolnišnico) po hrani, drugih cepivih ali po zdravilih. Če imate alergijo na pršice ali pike insektov, je cepivo za vas varno. Cepivo prav tako ne vsebuje delčkov jajc ali lateksa.

Cepljenje ne bo samo preprečilo bolezni in hudega poteka Covid-19, temveč nam bo, ob zadostni precepljenosti, tudi omogočilo tako nujno potrebno normalizacijo življenja, ponovno srečevanje in medčloveško bližino.
Na cepljenje boste prijavljeni klicani po vrstnem redu glede na starost/ogrožene skupine, v skladu z navodili, ki jih bomo prejeli s strani NIJZ.

ZA PRIJAVO POTREBUJEMO VAŠE NASLEDNJE PODATKE:
– priimek in ime,
– datum rojstva,
– številko mobilnega telefona,
– kdo je vaš izbrani zdravnik.

Sporočite jih lahko na:
– e-naslov: cepljenje.covid@zd-vrhnika.si
– telefonsko številko 01 810 66 16 (vsak ponedeljek od 9.00 do 14.00)
– izpolnite obrazec na recepciji zdravstvenega doma.

10.10.2020

V  ZD lahko vstopijo naročeni in to največ 15 minut pred terminom, nujni primeri in uporabniki laboratorija.

Prosimo, da ob vstopu upoštevate naslednje korake:

• Pravilno si namestite zaščitno masko – čez nos in usta
  • Razkužite roke
  • Izpolnite vprašalnik in ga izročite receptorju (tudi spremljevalci)
  • Razkužite roke
  • Izmerite vašo telesno temperaturo
  • Ves čas zadrževanja v ZD držite medosebno razdaljo vsaj 1,5 m

UPORABNIKI LABORATORIJA pa še:

• Do 9.00 ure vzemite zaporedno številko iz vrstomata pri recepciji
  • Vaša sedišča in stojišča smo označili z zelenimi pikami
  • Prosimo, da sedite ali stojite samo na prostorih označenih z zeleno piko
  • Ko se sprosti pika pred vami, stopite naprej, vse do laboratorija

Hvala za razumevanje in strpnost!