OBVESTILO – HITRO TESTIRANJE in IZDAJANJE POTRDIL O REZULTATU TESTA

Spoštovane občanke in občani!

V ZD Vrhnika se v času epidemije trudimo po najboljših močeh, da vam zagotavljamo neprekinjeno storitev hitrega antigenskega testiranja na SARS_CoV_2 ter cepljenje proti omenjenemu virusu.

Odkar v naši državi poteka cepljenje, smo v cepilnem centru ZD Vrhnika opravili več kot 8400 cepljenj (od tega je 5.210 oseb prejelo 1. dozo cepiva proti  bolezni Covid-19, 3.272 pa 2. dozi cepiva proti Covid-19). Poleg cepljenja naš ZD organizira tudi hitro antigensko testiranje za SARS_CoV_2, na katero je od 1. januarja 2021 do 30. aprila 2021 prišlo več kot 18.000 ljudi.

Kljub našim prizadevanjem so obremenitve postale prevelike. Zato bo potrdila o hitrih antigenskih testih od danes, dne 12.5.2021, možno pridobiti le med 12. in 14. uro, v modrem zabojniku pred ZD Vrhnika. Potrdila bodo od sedaj naprej plačljiva. Za potrdilo bo potrebno odšteti 10 €, možno je le gotovinsko plačilo.

Seveda pa obstaja možnost, da si potrdilo zastonj natisnete sami, preko spletnega portala Ministrstva za zdravje zVem. Za lažjo uporabo le-tega prilagamo krajša navodila: https://zd-vrhnika.si/wp-content/uploads/2021/05/Navodilo-registracija-zVEM.pdf