CEPLJENJE PROTI GRIPI V SEZONI 2021/2022

Obveščamo vas, da se je v ZD Vrhnika že možno cepiti proti gripi.

Cepljenje proti gripi priporočamo vsem prebivalcem, ki želijo sebe in svoje bližnje zaščititi pred boleznijo. Cepljenje je še posebej priporočljivo za osebe z večjim tveganjem za težek potek bolezni. To so:

• starejši od 65 let
  • kronični bolnikom in njihovi družinski člani,
  • osebe, ki imajo izrazito povečano telesno težo (ITM ≥40; pri otrocih ITM ≥ 95 percentil glede na starost in spol),
  • majhni otroci (od 6 do 23 mesecev starosti) in njihovi družinski člani,
  • nosečnice in njihovi družinski člani,
  • zdravstveni delavci in sodelavci ter zaposleni v domovih starejših občanov, ki so pri svojem delu izpostavljeni nevarnosti okužbe ali pa lahko pri svojem delu okužbo prenesejo na druge osebe,
  • drugi delavci v nujnih službah, ki so pomembni za delovanje različnih dejavnosti.

Cepljenje je brezplačno za vse z urejenim obveznim zdravstvenim zavarovanjem. Za cepljenje se dogovorite v ambulanti izbranega zdravnika.